כותרת בעיתון הארץ מספרת, שעמוס עוז מתיימר למשוך ל"מפלגת השמאל החדשה" (מיחזור של מר"צ בתוספת דינוזאורים יוצאי תנועת העבודה ו"אבות רוחניים" שפג תוקפם) את "תומכי דב חנין בתל אביב". אף אחד כמובן לא יכול להתיימר לדבר בשם כמעט חמישים אלף המצביעים והמצביעות המגוונים אשר הצביעו לדב חנין. אבל, במה שנוגע לרוב פעילי ופעילות "עיר לכולנו" ועל אחת כמה וכמה אנשי רשימת יאפא, שני הבסיסים האיתנים עליהם נשענה המועמדות של דב לראשות העירייה, הרי שהתשובה לעמוס עוז היא די פשוטה: לא, חפש לך מקורות אחרים לתמיכה.

אין כמו אופן ההתארגנות הפוליטית המקודמת בכותרות יומיומיות על-ידי עיתון הארץ כדי להמחיש על דרך השלילה את הגורמים להצלחתה של עיר לכולנו. לא הרכבת "נבחרת של כוכבים" (קשישים ברובם), לא חיפוש לגיטימציה באמצעות דמויות סמכותיות וממסדיות, לא קידום אגרסיבי של התנועה על-ידי העיתונות האליטיסטית (העיתון שביום הבחירות המוניציפליות קרא במאמר המערכת להצביע לחולדאי), לא העמדת התוויות האידיאולוגיות במרכז ההתארגנות ("שמאל ציוני").

ההיפך הגמור: בניית תנועה על בסיס פעילים ופעילות, על בסיס של מנהיגים קהילתיים משכונות ומגזרים שונים, על בסיס דיונים והסכמות על מצע עירוני ושותפות שעוצבה במעורבות במאבקים ממשיים שקדמו למערכת הבחירות, ללא תמיכה ממסדית, עם בלוגרים וללא תמיכת העיתונות הגדולה, ללא תוויות אידיאולוגיות מגבילות, חזית של פשוטי עם שנכנסים לפוליטיקה מלמטה ולא חבירה של פוליטיקאים ו"כוהני דעת קהל" מלמעלה, ברית חברתית רב עדתית ולא תנועה של אשכנזים ותיקים, תנועה עממית ולא מפלגת האליטה המודחת.

"צומחת מהרֶגֶל" – זהו השם והמוטיב החוזר של שיר של הזמר והמלחין האורוגוואי אלפרדו סיטרוסה. לא אתרגם עכשיו את השיר, רק אגזור, בתרגום חופשי, כמה שורות שמביעות את המסר העיקרי שלו:

התודעה צומחת מהרגל, האהבות צומחות מהרגל, התקווה צומחת מהרגל, המחר צומח מהרגל. העתיד צומח מהעם. אין מהפכות מוקדמות – הן צומחות מהרגל.

במלים אחרות: מי שבאמת רוצה לבנות אלטרנטיבה פוליטית אמיתית לשינוי פוליטי וחברתי, צריך להפשיל שרוולים ולעבוד מלמטה, לבנות מלמטה למעלה תנועות אזרחיות כמו עיר לכולנו, כמו יאפא, כמו כוח לעובדים, כמו מסגרות מאבק שונות הפעילות כיום בכל רחבי הארץ – מהן תצמח האלטרנטיבה. זה מה שאנחנו, פעילי ופעילות התחברות-תראבוט, מנסים לקדם, בסבלנות, בשותפות עם אחרים, בהתלהבות וללא קיצורי דרך.