לתרום למאבק נגד הגירוש

ביום שישי האחרון (25.9) השתתפו פעילות ופעילי התחברות בארגון אירוע התרמה גדול למאבק נגד הגירוש, בגן לוינסקי מול התחנה המרכזית החדשה.

האירוע הוכתר בהצלחה. הוא איפשר לנו, הפעילים נגד הגירוש, לאסוף סכום מכובד, שיאפשר להמשיך ולהיאבק בגירוש בחודשים הבאים; להמשיך להזהיר את הקהילות, עובדות ועובדים וילדים, מפני פעילות יחידת המגרשים עו"ז; להמשיך לעמוד יחד, אזרחים ומהגרי עבודה מכל הקהילות, בהפגנות ובאירועים אחרים, במאבק משותף.

זו היתה הצלחה חשובה גם מבחינה אחרת. זה היה האירוע הראשון שהתכנון והארגון שלו נעשו בשותפות מלאה של ארבע קהילות מהגרי עבודה — הלטינית, הפיליפינית, הנפאלית והניגרית — והשתתפו בו גם פליטים ומהגרים מקהילות נוספות, ילדים ומבוגרים, נשים וגברים. בלטה גם נוכחות של הרבה חברות וחברים ישראלים שעד כה לא ראינו בינינו במאבק הזה. היה משמח מאוד לראות מצטרפים חדשים למעגל הפעילות, משכונות הדרום של תל אביב וגם מיפו.

המאבק המשותף שלנו יצא מחוזק מהאירוע הזה. אנחנו ממשיכים יחד, עד להענקת מעמד לילדים ועצירת ציד האדם והגירוש, ששיטת ה"דלת המסתובבת" (גירוש עובדות ועובדים כדי "לפנות" אשרות עבודה, והבאת עובדים חדשים במקומם - המניע הוא סחיטת דמי תיווך עצומים מכל העובדים החדשים) היא המנוע האמיתי שלו. השותפות בין פעילות ופעילים מקרב קהילות מהגרי העבודה, הפליטים ואזרחים ישראלים, חזקה מאי פעם.

על העזרה בארגון האירוע, בהתרמה ובמכירה, בהפעלות לילדים, בקישוט ובאלף ואחד דברים אחרים — תודה רבה לכולכם! נתראה באירועים הבאים...


צילום: גילי שטיין