ביום שישי האחרון (ה־9 באפריל 2010) התקיימה בשכונת ג'בלייה ביפו עצרת מטעם וועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל. דיווח קצר.


משתתפים בעצרת, עצרת 9 באפריל 2010 יפו

משתתפים בעצרת

ביום שישי האחרון התקיימה בשכונת ג'בלייה ביפו עצרת מטעם וועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל. לעצרת קדם סיור של נציגי הציבור בוועדה בשכונות יפא הערבית בהדרכתם של עומאר סיקסק, נציג רשימת יפא במועצת העיר ת"א-יפו, ושל פעילים מקומיים נוספים. הסיור והעצרת היו חשובים ביותר לצורך העלאת תהליכי הנישול של האוכלוסייה הערבית מיפו בכלל, ומשכונותיה הסמוכות לים בפרט, על סדר היום של כלל האוכלוסייה הערבית בישראל ונציגיה הפוליטיים הבכירים ביותר.

בעצרת נכחו כ־500 איש, מתוכם כמה עשרות של פעילי שמאל יהודים, אשר האזינו במשך שעה ארוכה לשורת נואמים אשר ייצגה את כל הקשת הפוליטית הערבית בישראל. בין הדוברים ייצג את תראבוט חברנו חררדו לייבנר. תחת הכותרת התמודדות עם המתקפה הכללית של השלטון על הפלסטינים אזרחי ישראל, התייחסו הנואמים הן לתהליכי הנישול ביפא ובמקומות נוספים בארץ, והן למתקפה על החירויות הדמוקרטיות, כפי שמתבטא בהגשת כתבי אישום נגד מנהיגים ערבים, הסתה תקשורתית גזענית וחקיקה נגד הזכרת הנכבה.

שולחן הדוברים, עצרת 9 באפריל 2010 יפו

שולחן הדוברים

למארגני האירוע היה חשוב לבטא באמצעות רשימת הנואמים את האחדות הכללית של האוכלוסייה הערבית על כל פלגיה וכן את השותפות של האוכלוסייה הערבית עם יהודים דמוקרטיים במאבק על זכויות דמוקרטיות. רוח זו – של אחדות לאומית מחד, ושל רצון לשותפות עם יהודים המכירים בזכויות הערבים מאידך – באה לידי ביטוי גם בדבריהם של רוב הנואמים.

תמונות: יהודית אילני

קראו עוד: